Image

Dilara Numanoğlu

Lise eğitiminin ardından tutku duyduğu ve hedefi olan psikoloji üzerine eğitim almaya başladı ve alanda önce gelen sayılı üniversitelerden biri olan İstanbul Üniversitesi’nden 2014 yılında mezun oldu.

Okulun bitmesiyle beraber büyüdüğü şehre, İskenderun’a döndü. Önce Beyaz Melek Bakım Merkezi’nde kurum psikoloğu olarak farklı yaş grupları ile çalışma fırsatı buldu. Daha sonra Bilfen Eğitim Kurumlarında rehber öğretmen ve koordinatörlük kadrosunda zümre başkanı olarak görev yaptı. Okulda çalıştığı dönem boyunca Mersin Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimi aldı ve Yeditepe Üniversitesinde yarım dönem psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında yüksek lisansa devam etti.

Okuldan ayrılışıyla beraber yüksek lisans serüveni de başladı ve Doç. Dr. Turgut Karaca Kliniği’nde kurum psikoloğu olarak görev almaya başladı. Burada hem bariatrik cerrahi hastaları, hem mide botoks/balonu hastaları ile psikolojik destek hizmetleri sürdürdü. Bunun yanı sıra çocuk, genç ve yetişkin danışanlarla çalışmaya devam etti. 2023 Ocak ayında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji programında mezun oldu.

Okulun son döneminde Ankara’ya taşındı, Yaşam Boyu Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık çatısı altında çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği, EMDR Derneği, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği üyesidir.

Hemen Arayın

DENEYİMLERİM

(2014 - 2015)Özel İskenderun Beyaz Melek Bakım Merkezi

(2015 - 2021)Bilfen Anaokulları, Rehberlik Zümre Başkanlığı

(2021 - 2022)Doç. Dr. Turgut Karaca Kliniği

(2022 - Devam ediyor)Yaşam Boyu Psikoloji Eğitim Danışmanlık

Dilara Numanoğlu
Klinik Psikolog

Çocuk, Ergen, Yetişkin Terapisi